Erkek Saç Modelleri ve Türleri 2018

, bir erkeğin tarzını oluşturabilmesindeki en önemli unsurlardan bir tanesi. Eskiden sadece kadınlara özgü gibi görünen güzellik ve bakım anlayışı artık günümüzde birçok erkek için de geçerli. Erkekler zevklerine ve tarzlarına göre istedikleri saçlara sahip olabiliyor. Son yıllarda Erkek saç modelleri kısa ve erkek saç modelleri uzun olarak kullanım oldukça yaygın. Saçlarını ayna karşısında uzun zaman harcayarak şekil vermeye çalışan ve çeşitli saç bakım ürünlerini kullanan erkekler kadınlar ında da oldukça popüler hale geliyor. Özellikle son yıllarda hipster erkeklerin hem saçları hem de sakal tarzları oldukça dikkat çekici. Bu konuda dikkat edilmesi gereken önce tarzınızı belirlemek olacaktır. Daha sonra saçınıza ve saçınızın sakal ile uyumuna bakmanız gerekecektir.

Berberler bile yavaş yavaş isim değişikliklerine giderek erkek kuaförü olarak anılmaya başlamıştır. Modern yaşantının bir gerekliliği olarak bakımlı olmak artık bir gereklilik halini almıştır. Dış görünüşüne özen gösteren her erkeğin özellikle dikkat ettiği konu saçlarıdır. Saçlarını yaptırmak için koltuğa oturup karar verme aşaması ise oldukça zordur. Bu yüzden erkek kısa saç modelleri ve yapılışları incelenip karar verilmelidir. Kısa saçın her zaman uzun saça göre daha avantajlı olduğunu belirtmek gerekir. Kısa saçın bakımı ve şekil vermesi her zaman için daha kolaydır.

Erkeklerin özelikle genç erkeklerin son zamanlarda en çok kullandığı modeller arasında yanları kısaltılmış yukarısı uzun bırakılmış olan saç modelidir. Uzun kalan üst taraf yukarı kaldırılarak ya da yana taranarak kullanılmaktadır. Ancak yüz tiplerinin de saçlar üzerinde etkisi vardır. Eğer uzun bir yüz hattına sahipseniz saçlarınızı daha da yukarıya tarayıp şekil vermek pek hoş olmayacaktır.

Erkeklerin Saç Kesimleri

Saçınıza nasıl şekil vermek istiyorsanız o şekilde kestirmeniz gerekmektedir. Saçınızı uzatıyor bile olsanız bakım için yani saç kırıklarını aldırmak ve daha sağlıklı saçlara sahip olmak için belirli aralıklarda saçlarınızı kestirmeniz gerekmektedir. Artık günümüzde damat tıraşları bile değişmiştir; klasik tarzlar yavaş yavaş yerini daha modern bir tarza bırakmıştır. Modern bir tarza sahip olmak ise her erkeğin hayali olmuştur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir