Kuru Saçlar İçin Etkili Nemlendirici

Çoğu zaman dalgalı ve kıvırcık saç telleri diğerlerine nazaran daha sert ve kurudur. Bu benzer biçimde saçlara azami itina gösterilmeli ve nemlendirici malzemeler kullanmalısınız.

Peki, Kuru Saçlara Karşı Etkili Nemlendiriciler nedir?

Avokado yağı, keratin, çay ağacı yağı benzer biçimde bazı nemlendirici içinde ne olduğu olan besinlerle saçlarınız nemlendirilebilir ve daha kuvvetli olabilir. Sadece bu ürünleri kullanırken, kimyasal şampuanlara dikkat etmeli ve yan etkilerinden korunmalısınız. Atmosferde devamlı su çekmesiyle derimizde ve saçlarımızda buharlaşma olmakta ve deriler ile saçlarımızı kurumaktadır. Bu benzer biçimde durumlarda ek olarak bal, gliserin, şeker kamışı ve lesitin benzer biçimde ürünler kullanılarak saçlar nemlendirilebilir.

Kuru Saçlara Karşı Etkili Nemlendiriciler kategorisinde uzmanlar tarafınca mucize yağ olarak adlandırılmaktadır. Yağ asitleri ve steroller içeren çay ağacı yağı kafa derisinin devamlı nemli kalmasını sağlamakta ve saçların kurumasına engel olmaktadır.

Avokado yağı ihtiva ettiği amino grup asitler ile kafa derisinde ve saçlarda canlı hücre büyümesini hızlandırmaktadır. Ek olarak saçlarınızı güneş ışınlarından ve ultra viyola ışınlardan koruyarak devamlı nemli tutmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir