Büyük beden bayan gömlek

Daima sorun yaratan büyük gövde modellerini doğru bar kombin ile daha ince ve şık bir görüntü elde edebilirsiniz. Büyük gövde yapısına haiz olan bayanların dolabında bir çok süre tek renk hakimdir. Peki bıkmadınız mı devamlı siyah giyinmekten?
Büyük gövde bir çok süre bayanlar fazla kilolarını kapatmaya yönelik olarak kullanır. Gömlekler kesim ve çizgi olarak bayanların fazlalıklarını içine alır. Gövde yapısı büyük olan bayanların yana doğru daireler şekline haiz olan gömlekleri kullanmakta kaçınmaları gerekir. Şundan dolayı şekiller dairesel yapıda olduğundan bu şekilde gövde yapısına haiz olan bayanın göbek kısmı olduğundan daha büyük gösterir. Gömlek çizgileri çubuk çizgi yapısına haiz olan gömlekler tercihleriniz içinde bulunmalı. Şundan dolayı hem bedeniniz olduğundan daha zarif hem de boyunuz olduğundan daha uzun görüneceği için oldukça daha iyi bir görüntü elde edersiniz.

Büyük gövde yapısına haiz olan bayanların yapmış olduğu en büyük yanlışlardan biride kendi gövde yapısından daha büyük ve daha minik gövde giyinmeleridir. Daima kendi gövde yapınıza haiz olan gömlekler tercihleriniz içinde olsun. Peki size sorarım dolabınızda kaç tane gömleğiniz var? Eğer gömlek seçimlerinizde renk ve model korkunuz var ise size birkaç önerim var. Mesela; etek kesimi dar olan bir bayanın üzerine kombinleyeceği gömleğin ne oldukça dar nede oldukça geniş olması gerekir. Günlük yaşantıda pantolon, tayt yeğleyen bayanların üstlerini büyük gövde tunik seçimi gömlekler tercih etmeleri gerekir. Giyinilecek gömleğin kalça hizasında olmasına dikkat ediniz. Aksi takdirde oldukça fena bir görüntüye yer verirsiniz…

Bayanlar yapacağınız gömlek modellerinde tek renklilikten çıkarak; leylak rengi, vişne çürüğü, ahu dudu renklerini giyinerek daha çağdaş bir görüntü elde edebilirsiniz. Kadife, kont, ipek ve şifon kumaşlarla doğru bir kombin yaparak güzelliğinize güzellik katabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir