PROTEZ SAÇ MI FOLLİGRAFT MI?

Her sağlık sorunu kişiden kişiye farklı etkiler ve sonuçlar yaratır. Saç dökülmesi de bu sağlık sorunlarının en çok öne çıkan örneklerinden biri.

Genellikle 17-18'li yaşlarda ortalama bir saç dökülmesinin herkeste görüldüğünü söylemek mümkün, ama bazı kişilerde zamanla bu dökülme sorunu önüne geçilmez bir hal alabiliyor ve seyrelmeyle başlayan süreç kelliğe kadar gidiyor. Özellikle genç yaşta meydana gelen saç dökülmeleri sosyal hayatı etkileyecek, hatta psikolojik sorunlar ortaya çıkaracak düzeyde olumsuz etkiler yaratabiliyor.

Dökülmelerin temel sebebi, %85 oranla genetik ve kalıtsal rahatsızlıklar, eksiklikler sebebiyle gerçekleşiyor. %15 ise daha sonradan ortaya çıkan rahatsızlıklar, dış etkiler ve faktörler sebebiyle gerçekleşiyor. Uzmanlar saç dökülme hızı oranlarıyla ilgili erkeklerde, kadınlara oranla %70 daha hızlı ve yaygın dökülme görüldüğünü söylüyor. Ve bahsedilen bu dökülmeler, mevsimsel, geri kazanılabilen saçlarla ilgili değil doğrudan kelliğe götüren dökülmeler. Saç köklerinin işlevini kaybedip yeni saç oluşumuna imkân tanımayacak şekilde kısırlaşmasıyla ilgili.

Saç ekimi gibi çözümlere sıklıkla başvurulsa da bu yöntemin de her zaman başarılı sonuçlar verdiğini söylemek zor. Ayrıca yaşı ileri kişilerde, genel sağlık durumu iyi olmayanlarda, kan pıhtılaşma hastalığı ya da kronik hastalık yaşayanlarda da saç ekimi yapmak mümkün değil. Kanser hastalığına yakalanmış Kemoterapi tedavisi gören kişilerde de bu yönteme ne yazık ki başvurmak mümkün değil. İşte bu noktada günümüzde en çok tercih edilen saçlandırma yöntemi protez saç uygulamaları diyebiliriz.

Özellikle meslek olarak oyunculuk, televizyonculuk, mankenlik, modellik, sporculuk ile uğraşan, çoğu zaman ekran önünde olan, televizyona çıkan, kalabalık kitlelerce tanınan, sosyal hayatta sık sık insanlarla yakın iletişim içinde olması gereken kişilerin tercih ettiği protez saç uygulamaları her geçen gün yaygınlaşmakta.

Fakat protez saçlar da kullanıcılar için zaman zaman sıkıntılar yaratmıyor değil. Kullanıcılar özellikle protez saçlarının kimse tarafından fark edilmemesini istiyor. İşte bu noktada da özellikle ünlü isimlerin tercih ettiği Folligraft gibi profesyonel çözümler öne çıkıyor.

Folligraft bilinen saç protezlerinin aksine, doğrudan kullanıcının kendi saçından alınan örneğin analiz edilmesi ve uygun profilde, kişiye özel üretilip uygulanan bir sistem. Kullanıcıların tamamen kendi saçlarını kullanıyormuş gibi rahat ve özgür bir uygulama için en sık tercih ettiği bu sistem, tanınan, bilinen birçok kişinin de öncelikli tercihi.

Folligraft ve protez saç ındaki tercih yapmadan önce daha fazla bilgi sahip olun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir