Bitkisel saç bakım kürleri nasıl yapılır ve uygulanır?

Saç Bakım Kürleri içerikleri temel olarak bitkisel yağlardan oluşmaktadır.Diğer kürler hiçbir süre yağlar kadar etkili olmamaktadır.Yağların içinde hem besleyici sıvılar ,aminoasitler ve vitaminler olduğundan saç tellerininiz için oldukça faydalıdır.
Bu kürleri evde hazırlayabileceğiniz benzer halde kullanımın fazlalığını farkeden firmalar hazırda üretmişlerdir onlarıda kullanabilirsiniz.Biz yazımıda her ikisi hakkındada informasyon vereceğiz tercih size kalmış.

Evde Hazırlayabileceğiniz Saç Bakım Kürleri

1-Saç Kırıkları İçin Kür
20 Ml Jojoba Yağı
Saç Bakım Kürleri
Saç Bakım Kürleri
50 ML Buğday Yağı
20 ML Çan Yağı
10 Ml Zeytin Yağı

Hazırlama ve Kullanım:Yukarıda yer edinen yağları hazır olarak alınız ve bir kaba boşaltınız ve karıştırınız derhal sonrasında saç tellerinize bez yada pamuk yardımıyla bilhassa uç kısımlarına sürünüz.Saçınızda minimum 2 saat kalmasını sağlayınız.Haftada 1 kez uygulamanız yeterlidir.

2-Saç Dökülmesi İçin Kür
50 Ml
20 Ml Baobap yağı
20 ML Jojoba Hağı
20 ML Hindistan Cevizi Yağı

Hazırlama ve Kullanım:Bu yapları kapta karıştırdıktan sonrasında buzdolabında donmaya bırakınız sonrasında donmuş olan yağdan bir parça keserek alınız ve saç dibinize bilhassa dökülmenin olduğu bölgeye koyunuz ve erimesini bekleyiniz.Daha sonrasında masaj yaparak derinin özetlemek gerekirse saç diplerinin enmesini bekleyiniz.Haftada Y kez uygulayınız ve minimum 6 saat saçlarınızı yıkamayınız
Y-Saçlara Parlaklık Kazandırmak İçin Kür
100 ML Çörek Oyu Yağı
20 ML Hint Yağı
20 ML Susam Yağı
50 ML Tatlı Badem Yağı

Hazırlama ve Kullanım:Karışımları bir kapta hazırlayın ve ilkin saç diplerine masaj yaparak yedirinki yeni çıkan saçlar güçlü gelsin;ek olarak saç tellerine elinize döktüğünüz yağ yardımıyla masaj yaparak yerinki kendilerini toplayıp güçlensinler,güçlendiklerinde esasen parlak olacaklardır.

Hazır Saç Bakım Yağları

Ben uğraşamam diyorsanız içinde saç için yararlı bir fazlaca bitkisel yağın olduğu üreticilerin hazırladıkları yağları kullanabilirsiniz;hem uğraşma derdiniz olmaz hemde tüm saç problemlernde oldukça başarılıdırlar.
30-40 değişik marka yağ olmasına karşın ben size bir tek en iyi üç tanesini yazacağım
a-Talya Saç Bakım Yağı:100 ML lik ambalajlarda satışa gösterilmekte ve bir fazlaca yağın karışımınd oluşmaktadır.Diğerlerine gore %20 pahalı olmasına karşı en iyisidir.
b-Uzman Saç Bakım Yağı:Sektörde ilk saç bakım yağı çıkarak firmadır ve ilk günkü formülünü senelerdir korumaktadır.Bunun sebebi kullananların üründen memnuniyetidir.
c-Mecitefendi Saç Bakım Yağı:Pazarda son 4 senedir mevcud bir üründür.Üreticisinin başka bir oldukça ürünüde olmasından dolayı fazlaca acil tanınmış ve kullanıcı memnuniyetide eklenince iyi satış rakkamları yakalamaıştır.

Saçlarınızı kısa sürede sağlıklı bir halde uzatmak için ise;

Uzun saçlar daima bayanların en güzel süsü olmuştur. Bazı hanımefendilerin saçı acil uzarken, bazıları ne kadar uğraşsa bunu başaramaz. Bitkilerin bu mevzuda size fazlaca yararı bulunduğunu düşünerek, saçlarınızın acil uzaması için işte siz okurlarımıza birkaç tavsiye;

1. TARİF: Bir tane turpu rendeleyip suda otuz dakika kadar pişirip süzgeçten geçirin. Elde ettiğiniz turp suyuna yumurta sarısı ekleyip iyice çırpın. Bulamaç haline ulaştıktan sonrasında saçlarınızı ovarak sudan geçirin.

2. TARİF: Bu tarifimiz koyu renk saçlara haiz olan hanımlar için.  İçinde su kaynayan genişçe bir tencerenin içine daha küçük bir kabı oturtun. Yarım çay fincanı ayçiçeği yağı 1 çorba kaşığı kakao yağı 1 çorba kaşığı susuz lanolini bu ikinci kabın içinde eritin. Bütün bu yağlar eriyince, kabı kaynar suyun içinden alın ve karışımı iyice çırpın. Bu karışımdan 1 çorba kaşığı kadarını alarak buna 1 çorba kaşığı su katın, iyice karıştırın. Bu sıvıyı ovarak başınıza sürün ve bu durumda 15 dakika ile otuz dakika içinde bekleyin. Ardından saçınızı yıkayıp durulayın. Bu tedavi koyu renk saçlara yeni bir canlılık ve parlaklık verir.

NOT: Erkekler de uygulayabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir