Birbirinden Şık Düğün Saçı Modelleri

Hayatının en güzel ve önemli anı olan düğünde, muhteşem düğün saçı modelleri ile muhteşem görünmeyi kim istemez ki? Bir kadın için, düğünü belki de tüm yaşamı boyunca hayal ettiği bir şeydir. O gün; gelinliği, makyajı ve saçı ile kusursuz görünmek ister. Kaldı ki en doğal hakkıdır da. Çünkü o gün onun en büyüleyici günüdür.

Düğün Saçı Modelleri

Gelelim gelinlerimiz için bu önemli konulardan birisi olan düğün saçı modelleri. Eğer yer olarak kır, havuz başı veya bahçe düğünü yapılacaksa kesinlikle abartılı saç modellerinden kaçınmanız gerekecektir. Duvak seçiminden sonra saçınızı boncuk veya çiçekle süslenmiş taçlarla çeşitli aksesuarlarla şenlendirebilirsiniz. Hem ortama uygun hem de çok hoş bir görüntüye sahip olacağınız kuşkusuz. Omuzları açıkta bırakan bir modelimiz varsa eğer ensede toplanmış bir topuz ve topuzun yan kenarına metal taşlarla süslenmiş bir saç mücevheri ile oldukça şık bir görüntüye sahip olabilirsiniz.

Kolyeniz süslü taşlardan oluşuyorsa eğer bu görüntüyü tamamlamak için en ideal saç modeli tepeden topuz yapılmış ve topuzun ön kısmına takılan kolyeye uygun bir taç ile şıklığınızı tamamlayabilirsiniz. Tabii 2 adet zarif küpe de bu uyuma eşlik etmelidir.

2017 Popüler Düğün Saçı Modelleri

Düğün saç modellerinde genç yaşta evliliğe adım atan gelinlerimizin tercih ettiği doğal modeller de oldukça çok rağbet görmektedir. Düğün saçı modelleri seçimi kişisel tercih ile birlikte yaş faktörünün de önemli olduğu bir konudur. Bu nedenle genç gelinlerimizin en çok kullandığı model, harika ve özenli yapılmış bir balık sırtı örgüyü boynun hemen yanına salarak hem doğallığın sınırında hem de şıklığın zirvesinde geziniyorlar. Örgülerin ına gelinliğin modeline uygun küçük zarif taşlar yerleştirerek de bu modeli kullanabilirsiniz. Saçın doğallığını kaybetmemek adına bu modelde duvak kullanılması pek önerilmiyor.

Düğün saçı modelleri arasında , sırtı açık ve çok kabarık olmayan bir gelinlik tasarımı için en uygun model kuşkusuz klasik topuzların yanı sıra dalgalı olarak yapılan aksesuarsız ama dikkat çekici olan at kuyruğu modelidir. Saçların ön kısmındaki doğal bukleler kulaklardan aşağıya süzülecek ve sadece küçük şık bir küpe ile saç gelinlik uyumu tamamlanacaktır. Saç örgüsünün çok sık kullanıldığı gelin başı modellerin de yine tamamen örgülerden oluşan şeklinde yapılan farklı seçenekler de sık kullanılan düğün saçı modelleri arasındadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir