Termal İçlik Modelleri ve Fiyatları 2017-2018

Termal İçlik Nedir? Soğuktan korunmak için kat kat giyinme problemine son veren Termal İçlik modelleri ile hem ince ve rahat bir şekilde giyinebilir hem de soğuktan kolayca korunabilirsiniz. Günlük hayatta kullanılan pamuklu giysiler vücut ısısının neredeyse tamamını dışarı verir, yünlü giysiler ise soğuğu içeri alır.

İşte bu soruna çözüm sunan termal içlikler vücut ısısının %80'inin içeride tutar. Dışarı verdiği hava ile ise vücudun nefes almasını sağlar. Bu sayede ince bir giyerek kalın giysiler giymekten kurtulabilirsiniz.

Kapsamlı ar-ge çalışmaları sonucu kullanıma sunulan Termal İçlik çeşitleri, insanlar için mucizevi bir üründür denilebilir. Vücudun ısı dengesini koruyan bu içlikler aslında kışın üstünüze giydiğiniz mont kadar önemlidir.

İçlikler vücut ısısını koruyan ve içten giyildiği için görülmeyen ürünlerdir. Ayrıca vücudu sarması ile üstünüze tam olur ve sizi sıkmaz. Bu nedenle her kıyafetin içerisine rahatlıkla giyilebilir.

Kimler Termal İçlik Kullanır?

Dağcılık, trekking gibi doğa sporları yapan kişiler için termal içlikler elzemken, fitness, basketbol gibi salon sporlarında da çokça tercih edilir. Ancak sadece sporcular değil vatandaşlar da içlik kullanımına yoğun ilgi gösteriyor. Sert kış günlerinde, gece vardiyalarında veya askerde termal içlik kullanımı çokça tercih ediliyor.

Termal içlikler, oluşan teri vücuda yaymak yerine bir üst katmana ileterek hapseder ve böylece terlediğinizi hissetmezsiniz bile.

İçlik Takımı

İçlikler genel olarak takım halinde satılır. Polyamid, polyester, elastan ya da polyproplen gibi kumaşlardan yapılan bu içlikler vücut ısısını içeride tuttuğu gibi cildi de havalandırır. İçlik takımında altına giyeceğiniz, bacaklarınızı saran bir tayt ile uzun kollu ve boynunuza kadar kapalı olan bir üst yer alır. Bu sayede tüm vücudunuz koruma altına alınır.

İçlik Seçenekleri

İçlikler kadın, erkek, veya yaşlı herkes tarafından uygun kullanım için üretilir. Bu nedenle çeşitli renk ve beden seçenekleri mevcuttur. Teri hapseden yapısı sayesinde içlik kullanarak kışı hasta olmadan atlatabilirsiniz.

Termal Atlet

İçinizden giyeceğiniz termal atlet modelleri sayesinde üşümeye artık son diyebilirsiniz. İçlikler sizin için uzun veya fazla kapalı geliyor ve rahat edemediğinizi düşünüyorsanız, çözümü termal atletlerde bulabilirsiniz. Kolsuz ve açık yakası sayesinde bu atletlerin görünüş itibariyle sıradan atletler ile hiçbir farkı yoktur ve size hareket kolaylığı sağlarlar.

Erkekler yoğun iş temposu içerisinde sık sık terleyebilir veya iş nedeniyle sıcak ve soğuk ortamlar ında sık sık geçiş yapabilir. İşte bu durumlarda vücut sıcaklığınızı dengede tutacak ve teri hapsedecek olan bir termal atlet, sağlığınıza iyi gelecektir. Kısa kollu veya kalın askılı erkek atlet modellerinden kendinize uygun olanı seçerek, hemen her kıyafet ile rahatlıkla giyebilirsiniz.

Bayan Termal Atlet Modelleri

Bayanlar yakası açık veya dekolteli kıyafetler ile içlik kullanamadığı zaman, bunun yerine termal atlet tercih edebilirler. Kalın veya ince askılı termal atlet modellerinde bulunan renk seçenekleri sayesinde her kıyafetinizle uyum sağlayacak atletler bulabilirsiniz.

Termal Tayt

Kış soğuklarında bacaklarınızın sıcacık olmasını ve rahatlıkla hareket etmeyi istiyorsanız termal tayt kullanmayı deneyebilirsiniz. Soğukta insan hiçbir şey yapmak istemezken, termal tayt kullanımı ile soğuğu hissetmeyecek ve normal hayat temponuza devam edebileceksiniz. Bacakları uyuşturan sert soğuklarla başa çıkmak için termal tayt modellerini mutlaka denemelisiniz.

Termal Tayt Özellikleri ve Çeşitleri

Termal taytların temel özelliği vücut ısısının dışarıya verilmesini önlemek ve bu sayede sizi sıcak tutmaktır. Cildiniz ile tayt arasında kalan boşluk sayesinde ise hava geçişi sağlanarak cildin nefes alması mümkün kılınır.

Esnek yapısı ve ince kumaşı sayesinde termal tayt seçenekleri tüm kıyafetlerinizin içerisine giyebilir ve rahatlıkla hareket edebilirsiniz. Termal taytlar, vücudu saran yapısına rağmen sizi sıkmaz ve hareketlerinizi kısıtlamaz.

Termal taytlar genel olarak kadın, erkek ve çocuklar için tasarlanmıştır. Vücut hatlarına uygun olarak tasarlanan bu kıyafetler sayesinde tayt vücudunuza tam olacaktır. ayrıca kişinin tercihine göre V yaka veya yuvarlak yaka gibi seçenekler de mevcuttur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir