Romantik Yatak Odası Modelleri 2019

Günün tüm yorgunluğunu atmanın yanı sıra en kıymet verdiğimiz insanla ortak şeyler paylaşacağımız ve duygularımızın zirve yapmış olduğu yerlerdir yatak odaları.

Bir tasarlarken ve mobilyaları seçerken nelere dikkat etmeliyiz?

Duygusal yatak odası dekorasyonunda yerdeki parkelerden, duvar renklerine, nevresim takımından, halılara ve mobilyaların boya renklerine kadar hepsini bir uyum ve uyum içinde bir arada düşünmeliyiz. Bilhassa ilk başta duygusal yatak odası için duvar boyalarının açık renklerde mobilya takımının da koyu renklerde olması gerekir. Mesela coşku uyandıran ve kan dolaşımını artıran tonların seçimi romantizme coşku katacaktır. Nevresim takımlarında tek renge bağlı kalmayıp pastel ve çeşitli renklerde tonlar kullanılmasına itina göstermeliyiz. Aksesuar ve tablo seçiminden fazlaca ufak ve aşırı fazla olmayacak kadar aksesuarlar hem dikkat dağıtmayacak hem de kaçamaklar esnasında bizi daha da heyecanlandıracaktır.

Duygusal yatak odası dekorasyonu için tüm eşyalarımızın aynı tonda seçilmesi ortamın boğulmasına yol açmaktadır. Bu yüzden en ideal seçim, renkli tonlarda nevresim ekibi, açık renk tonda duvar boyası ve mobilyalarımızın koyu renkle olmasıdır. Ek olarak ne kadar fazlaca kırmızı ton kullanırsak o denli heyecanımızı ve şehvetimiz artacaktır. Mutlu hayatlar ve güzel vakitler geçirmeniz dileğiyle…

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir