Avize ve Ayaklı Lamba Modelleri ve Fiyatları

, evlerimizi, odalarımızı aydınlatmasının yanı sıra dekorasyonun en önemli parçaları ında yer alır. Mekanın boyutu, mobilyaların rengi, şekli, deseni vs. bütün detaylar göz önüne alınarak doğru bir avize seçimi ile evinizin şıklığını tamamlayabilirsiniz. Bu sene özellikle mutfak avizeleri, daha hesaplı hatta daha olarak karşımıza çıkmaktadır. Avize kullanım alanı sadece ev değil, son yıllarda özellikle ofislerde de çok sık görülmeye başlanmıştır. ve alternatifleri her geçen gün artmaktadır. 2017 Avize modellerine göz attığımızda, taşlı ve daha büyük modeller ön plana çıkıyor. Spor tarz da bir model seçmek isteyenlerin tercihi ise son zamanlarda çok rastlanan geometrik desenli avizelerdir.

Salonda kullanılan avize modellerinde çok şık modern dokunuşlara rastlamak mümkün. Geometrik desenler özellikle salon avize seçiminde en çok kullanılan modeldir. Özellikle de birbirini tamamlayan şekiller kullanılarak simetrik veya asimetrik tarzda üç boyutlu olan motifler çok tercih ediliyor. Salon avizelerinde en çok rastlanan stillerden biri de çok gösterişli ve şık bir şamdanı andıran, ikili, üçlü, dörtlü modellerde şapkalı tarzda karşımıza çıkmaktadır. Avize içerisinde kullanılan ışığın da daha loş tercih edilmesiyle birlikte salonlara oldukça sofistike bir hava katmaktadır.

Avize Seçerken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Avizelerin nerede kullanılacağı konusunda şekil ve boyut tercihi yapmak da önemlidir. Yatak odalarında kullanılan avize seçenekleri genellikle spor tarzda oluyor ancak klasik tercih edenlerin sayısı da fazla. Spor tercih edenler kristal camla motiflendirilmiş modelleri tercih ediyorlar. Çoklu ve şapkalı avizeler de en çok tercih edilen spor avize modeli katerigorisinde yer alıyor. Renkli ve desenli modellerde, kumaş şapkalı ve az işlemeli şekillere rastlanmaktadır. Yatak odasının mobilya ve yatak tasarımının da avize seçimini netleştirme de katkısı olmaktadır. Özellikle renk uyumu sağlandığında göz zevkinize tam anlamıyla hitap edecektir. Klasik yatak odasında ise kullanılan motifler daha çok taşlı seçeneklerden oluşuyor, Varaklarla süslenmiş ve oymalı motifler göze çarpıyor.

Ayaklı lamba modelleri ve fiyatları ise marka ve modele göre farklılık göstermektedir. Çeşitli avize modelleri arayanlar ya da fiyatı önemli değil yeter ki zevkime hitap etsin diyenler için mağazalarda birçok alternatif bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir