En Sık Yapılan Dekorasyon Hataları

Evlerimizin güzel görünmesini çoğumuz isteriz. Bu yüzden evlerimizi dekore ederken en ince ayrıntılara kadar inceleriz. Yaşayacağımız alanların rahat ve ferah olmasını isteriz. Hem de beğenilmesini isteriz, fakat tüm bu çabalara karşın esnasında yaptığımız bazı minik hatalar bile bizi mutsuz eder. En sık Meydana getirilen Dekorasyon Hataları nedir asla düşündünüz mü?

Bu soruya bir yanıt bulabildiğiniz vakit muhteşem bir dekorasyon yapabilmek için ihtiyacınız olan her şeye haiz olabilirsiniz. Şu sebeple yaptığımız hataları tespit edebilirsek, bu hataların önüne geçmemiz mümkündür. Gelin hep beraber en sık meydana getirilen dekorasyon hataları nelermiş bir göz atalım.

En sık meydana getirilen dekorasyon hataları nedir? : Dekorasyon önerileri
En Sık Meydana getirilen Dekorasyon Hataları – Keşfet Hepsiburada
Sık Meydana getirilen Dekorasyon Hataları Nedir? – Milliyet Emlak Mecmua

Plan yapmadan dekorasyona adım atmak; evinizi en iyi şekilde eksiksiz dekore etmek istiyorsanız her şeyden ilkin plan yapmalısınız. Evinizin iyi mi bir dekorasyon kaldırabileceğini düşünmek, hangi mobilya ve takıları kullanabileceğinizi saptamak ve en önemlisi ne istediğinizi bilmeniz gereklidir. Eğer dekorasyona başlamadan ilkin bu şekilde bir plan yapmış olursanız pozitif sonuçlar almanız kaçınılmazdır.

Aydınlatma; evinizi dekore ederken aydınlatma fazlaca önemlidir. Odalarınızın içinde yer edinen aydınlatma sistemleri en iyi ışıklandırmayı ve aydınlatmayı sağlamalı, görüş açılarına dikkat edilmelidir. Evinizde öne çıkmasını istediğiniz alanlar var ise minik spotlardan faydalanarak bu alanların daha hoş görünmesini sağlayabilirsiniz.

Işık ve renk uyumsuzluğu; evlerinizi boyarken belli renklerden seçimler yapabilirsiniz, kataloglardan faydalanabilirsiniz fakat doğru seçim yaptığınızdan güvenilir olmanız gerekir. Boya için renk seçimi yapmadan ilkin dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan en mühim nokta odalarınızın almış olduğu ışıktır. Örnek olarak eviniz şimal yada doğu yöne bakıyorsa fazlaca azca ışık alacaktır ve soğuk renkleri tercih etmeniz hatalı olacaktır. Tam tersi eğer eviniz batı ve cenup yönde ise sıcak renkler baskın görüneceği için tercih etmemelisiniz.

Odaların amaçlarından değişik kullanılamaması; odalarınızı kullanım amacına gore dekore etmelisiniz. Mesela odasını kendi amacına gore dekore etmelisiniz. Yatak odasını değişik bir halde, salonu değişik her bölüm değişik dekor, değişik boya ve renk olacaktır. Salonunuzda fena bir renk kullandığınız takdirde hem siz rahatsız olmuş olursunuz hem de gelen misafirleriniz huzursuz olurlar.

Eşya seçimlerinde dikkatli olmak, alanı verimli kullanmak; haiz olduğunuz alana gore doğru eşya seçimi yapmalısınız. Büyük bir salona sahipseniz minik mobilyalar, koltuklar alırsanız kaybolacaktır salonun içinde görünmeyecektir. Gene minik bir salona sahipseniz büyük mobilyalar daha da daraltacaktır fena bir görüntü oluşacaktır.

Evinizi dekore ederken her yönüyle iyi düşünmeli, doğru seçimler yapmalısınız gerekirse profesyonellerden yardım alarak kusursuz evler yaratabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir