Ramazanda Zaman Geçirmek

Ramazanda zaman nasıl geçer diye düşünmeye başladı vatandaşlarımız. Müslüman alemi için önemi büyük olan ramazan ayı iyice yaklaştı. Yaz aylarına denk gelen ramazanda günler oldukça uzun olacağı için zaman geçirecek aktiviteler yapmak önemlidir. Çünkü hem yaz ayı olmasından dolayı sıcak olması hem de günlerin uzun olması dolayısıyla ramazan zorlu geçebilir. Bu yazımızda sizlere ramazan ayında hem vaktinizi daha çabuk geçirecek hem de eğlenebileceğiniz aktivitelerden bazılarını sıralayacağız.

Ramazanda Zaman Geçirmek için: Yabancı Dizi İzlemek

Ramazanda ZamanÖzellikle internet üzerinde yayın yapan ya da bölümleri internete düşen yabancı dizilerden uzun zamandır devam eden bir tanesini seçip ramazan ayı boyunca izlemeye başlayabilirsiniz. 6-7 sezon devam eden bir dizi bulduğunuzda bu sizi ramazan sonuna kadar oyalamaya yetecektir. Yabancı dizilerde olay örgüsü de hızlı olduğu için hep bir sonraki bölümü merak ederek günde 3-4 bölüm izleyebilirsiniz sıkılmadan.

Ramazanda zaman geçirmek için: Kitap/ Roman Okumak

Dünya klasiklerinden gözünüze kestirdiğiniz 3 kitap ismini belirleyin ve bu kitapları temin edin. Aldığınız kitaplar mümkünse biraz kalın olsun ki hemen bitmesin. Özellikle iftara yaklaşılan vakitlerde bu kitapları günde 2-3 saat okuyarak hem zamanınızın hızlı geçmesini sağlarsınız hem de kültürlenmiş olursunuz. Günde 2-3 saat okuduğunuz takdirde de Ramazan ayı boyunca 3 kitabı rahatlıkla bitirmiş olabilirsiniz.

Evde Temizlik Yapmak

Ramazan ayının en zor geçiren kesim ev hanımlarıdır hiç kuşkusuz. Çünkü gün içerisinde gidecekleri bir işleri olmadığı için boş vakitleri çoktur ve aç bir halde beklemek hiç de kolay değildir tahmin edersiniz ki. Ev hanımları bu zamanı en iyi temizlik yaparak değerlendirebilirler. Temizlik yapmak hem can sıkıntısını giderir hem de vaktin hızlı geçmesini sağlar.

Video İzlemek

Bu noktada sizlere gelişi güzel videolar izlemektense bir konuda yoğunlaşan kanalları takip etmenizi öneriyorum. Bir örnek verecek olursak, Habertürk TV’de yayınlanan TekeTek programının kanalını takip edebilirsiniz ve bu kanalda yayınlanan videoları sırasıyla en baştan en sona kadar ramazan ayı boyunca izleyebilirsiniz. Özellikle bilim alanında yapılan programda gerek Türkiye’den gerekse de dünyadan çok önemli bilim insanları çok önemli bilgiler veriyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir