Güzel Buğulu Göz Makyajı nasıl yapılır diyenlere

Bu sonbaharın makyaj trendlerinde buğulu ve etkili gözleri kolayca hayata geçirmeye ne dersiniz ?Her hanım buğulu gözlerin iyi mi yapıldığını bilmelidir. İşte size destek olacak için lüzumlu ipuçları…

Buğulu göz makyajı gözlerinizin ansızın daha vurgulu ve etkili görünmesini sağlar.Fakat doğru şekilde uygulanmadığında size fazlaca kötü bir görünüme de sokabilir.Peki doğru bir halde uygulama iyi mi yapılır?
İlk ilkin fondöten sürmek ile başlamalısınız. Daha sonrasında ise gözlerinizin üst kapağına kapatıcı sürmelisiniz. Bu şekilde daha pürüzsüz bir elde edeceksiniz. Gözlerinize far sürerken düşebilecek far tozları için gözlerinizin altına hafifçe pudra sürebilirsiniz. Makyajınız sonlandığında pamuk ile pudrayı temizleyebilirsiniz.

Buğulu göz makyajı tüm bayanların sürekli olarak uygulamak istedikleri makyaj şekillerinden biridir. Uygulaması güçlük derecesi yüksek buğulu göz makyajını bir de göz kalemi ile yapmayı deneyin. ?

Buğulu göz Makyajı Nasıl Yapılır

Gerekli Olan Malzemeler

İhtiyacınız olan tek vasıta-gereç göz kalemidir. Tek dikkat etmeniz gereksinim duyulan ise buğulu göz makyajı yaparken elinizdeki göz kaleminin yumuşak uçlu olmasıdır.

Sürme için göz kalemi satın alacaksanız kozmetik reyonlarında kohl adının geçmesine dikkat edin. Diğer taraftan yeni çıkan Smoky Effect Goldenrose'un yeni kalemi tamamen buğulu göz makyajına özeldir.

image14142425701414242570T52[1]

1. İlk ilkin göz ve çevresi temizlenmeli, kalemin akmaması için göz makyaj bazı sürülmelidir.

2. Yumuşak uçlu göz kaleminizi üst göz kapağınıza düzgüsel likitten birazcık kalınca şekilde sürün.

Ü. Sürdüğünüz kalemi bir süngerle ya da sürme kalemlerinin arka tarafında dağıtmak için aplikatör bulunur, aplikatör ile yavaş yavaş sürdüğünüz göz kalemini eşit şekilde dağıtın. Göz kalemini dışa doğru buğu meydana getirecek şekilde uzatarak dağıtmaya çalışın.

4. Alt kirpiklerin olduğu bölgeye üst tarafın yarısı incelikte gene kalem çekin ve ince dokunuşlarla dağıtın.

5. Göz kalemini dağıttıktan sonrasında far benzer halde bir görünüm aldıysa göz kapağının üstüne ince bir halde kalemi tekrardan çekerek belirginleştirin.

6. En son rimelinizi sürerek buğulu göz makyajını tamamlayabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir