Selülit bitkisel yöntemlerle nasıl geçer?

Özellikle yaz aylarının gelmesiyle birlikte bayanların korkulu rüyası için çare arayışları başlamış bulunmakta. Selülitleri yok etmenin en etkili 2 yöntemi vardır. Bunlar egzersiz ve bitkisel yöntemlerdir. Bitkisel yöntemleri ile selülitleri yok etmenin pek çok kanıtlanmış yolu vardır. Özellikle etkisini kısa sürede gösteren ve uygulanabilirliği kolay olan yöntemlerden bu yazımızda sizlere bahsedeceğiz.

Selülit nasıl giderilir?

Selüliti gidermek için selülitin bulunduğu bölgedeki kan akışının hızlandırılması gerekmektedir. Kan akışını hızlandırmak için; hemen hemen aynı ölçeklerde alacağınız acı biber yağı, , greyfurt yağı, kekik yağı, susam yağı ve ardıç yağını karıştırın ve selülitin bulunduğu bölgeye sürün. Daha sonra bu bölgede aşağıdan yukarıya ve dairesel olacak şekilde ağır ağır masaj yapın. Bu masaj ile birlikte bölgedeki kan akışı oldukça hızlanacak ve düzenli olarak yaptığınız bu masaj bölgedeki selülit sorununu ortadan hızlı bir şekilde kaldıracaktır.

Selülitleri gidermek için masaj yağı nasıl hazırlanır?

greyfurt
greyfurt

Kan dolaşımının hızlanmasına yardımcı olacak bir diğer masaj yağı karşımı ise şu şekildedir; Yarım tatlı kaşığı kadar susam ve ile 4-5 adet damla biberiye yağının yanına 10 damla kadar da kekik yağı döküp iyice karıştırdıktan sonra oluşan karışımı selülitli bölgeye homojen bir şekilde sürün ve daha sonrasında da bu bölgeyi streç bir film ile sarın. Bu şekilde ağır olmayacak bir egzersiz yapın. Örneğin 20-30 dakika kadar yürüyebilirsiniz. Bu durum selülitli bölgenizin kan dolaşımının hızlanmasına ve bu sayede de selülitlerin giderilmesine neden olacaktır.

Selülitler için yukarıda genellikle etkili masaj yağlarından ve bu yağların nasıl uygulanacağından bahsettik. Bundan başka aslında söz etmemiz gereken şey ise selülitin hiç oluşmaması için neler yapmamız gerektiğidir. Öncelikle selülitin oluşmasının ana nedeninin beslenme olduğunu söylememiz gerekir. Özellikle yağlı gıdalardan bol miktarda tüketilir ve yeteri kadar da egzersiz yapılmazsa vücuda alınan fazla gıda yağ olarak depolanır ve özellikle de bayanlarda bu yağlar genelde karın, kalça ve basen bölgelerinde birikir. İşte bu basen bölgelerinde biriken yağlar da selülite neden olur. Bu durumun önüne geçmek için mümkün olduğunca yağlı besinlerden uzak durmanız, hamur işi ağırlıklı beslenmeyi kesmeniz ve muhakkak günlük olarak spor yapmanız gerekmektedir. Ayrıca vücuttaki yağların daha hızlı bir şekilde yakılması için de bol sıvı tüketmeniz gerekmektedir. Bunun için günlük olarak saatlere yayarak bol su içmeniz gerekir. Eğer imkanınız var ise profesyonel kişilerce, imkanınız yoksa da kendi kendinize evinizde özellikle basen bölgelerine masaj yapmanız da bu bölgedeki kan akışını hızlandırıp selülit oluşumunu engelleyecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir