Tozla kil maskesinin yapılışı tarifi

Kil maskesinin cildi gerginleştirdiği, pürüzleri yok etmiş olduğu ve lekeleri uzun kullanımlar sonucunda tedavi ettiğini duymayan yoktur. Toz kil maskesi iyi mi yapılır? Hazır halde satılan killer haricinde toz kil maskelerinin kullanımı daha başarı göstermiş sonuçlar vermektedir.

Toz Kil Maskesi Nasıl Yapılır?

Pratik bir halde hazırlayacağınız toz kil maskesi yardımıyla 5 dakika içinde gerilmiş bir cilde haiz olabilirsiniz. Ayrıca toz kil maskesi siyah noktaları temizlemekte oldukça etkilidir

2 çay kaşığı toz kil
5 damla saf
Yeteri su

Toz Kil Maskesinin Yapılışı: Ufak bir kap içine toz kili ekledikten sonra içine zeytinyağını damlatın ve arkasından suyla birlikte karıştırmaya başlayın. Karışım tam olarak krem kıvamına gelene dek su ilave edin. Suyu fazla kaçırmamaya itina gösterin. Krem kıvamını aldıktan sonrasında göz ve dudak çevresi hariç olmak suretiyle cildinize sürün. Cildiniz katı bir hal alana kadar 5 yada 7 dakika içinde beklemeye alın. Cildiniz yanmaya başladıysa bu süreden daha azda bekletebilirsiniz.

Önemli: Kil maskesini uzun süre yüzünüzde tutmamanız gerekmektedir, aksi takdirde ciddi yanıklarla karşılaşabilirsiniz. Toz kil maskesini 10 günde bir kere uygulayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir