Şık, Farklı ve Gösterişli Dövme Çeşitleri

, hızla yayılması ile birlikte özellikle gençlerde en güzel dövme modellerini bulmak ve onları vücutlarına yaptırmak neredeyse bir furya haline geldi. Kalıcı olması sebebiyle insanlar küçük bir dövme yaptıracak bile olsalar en uygun modeli seçmek istiyorlar doğal olarak. Emin olmadan yaptırıp sonra sildirme zahmetiyle uğraşmaktansa anlamlı olan ve sıkılmayacakları modeller seçmek her zaman için daha sağlıklı olacaktır. Dövmeyi en önemli kılan detay dövmenin içerdiği anlamdır. Kimileri sevdikleri insanın ismini vücutlarına ekliyor, kimileri çocuklarının ya da anne babalarının isimlerini… Sembol araştırırken ilk defa dövme yaptıran kullanıcılar genellikle küçük dövmeler ve anlamlarını araştırıyorlar.  Bunlardan yola çıkarak, özellikle avuç içi bilek, parmak gibi kısımlara yapılan el dövmelerinin revaçta olduğunu belirtebiliriz. Küçük dövme modelleri özellikle bayanlar tarafından oldukça çok tercih ediliyor.

Küçük Dövme Modelleri

Küçük dövme modellerinin vücutta en yaygın olarak kullanıldıkları yerler, ellerimizde başparmağımızın üstünde bulunan boşluk, omuzların dış üst kısımları, boynumuzun alt kısmındaki kemiğin etrafı, ense ve kulak arkası gibi bölgeler olarak dikkat çekiyor. Bu bölgelerde kullanılan modeller çok zarif ince bir detay olarak güzel bir hava katıyor. Yaygın kullanılan küçük dövme modellerinde kadınlar güneş, kalp, daire, kare, yıldız, sonsuzluk, kar tanesi, kuş gibi simgeler kullanıyor. Bu gibi küçük dövme modellerinde renk olarak en yaygın siyah kullanılıyor. Renkli dövmeler ise genellikle çiçek, yaprak vs. gibi desenlerde kullanılıyor.

Büyük Dövme Modelleri

Dövme modelleri daha büyük olarak ise vücudumuzun geniş bölgelerine mesela sırt ortası, kolların tamamı, göğüs bölgesi, kalça ve dış bacak bölgesi gibi yerlerde kullanılıyor ve daha çok büyük dövme modellerinde renkli ve gösterişli olanlar tercih ediliyor.

Farklı Dövme Çeşitleri

Dövme modeli seçerken en önemli etken kişisel özelliklerimizdir. Mesela en sevdiğimiz hayvan olan o küçük tatlı kuş; ya da bizde anısı olan farklı bir sembol, anlamı kendi içimizdedir. Bir kişiye çok anlamlı gelen bir sembol bir başka kişi için hiçbir şey ifade etmeyebilir. Dövme modeli seçme de astrolojik semboller de kullanılmıyor değil; mesela insanlar burçlarının sembollerini, burç taşlarını ya da ay, güneş, hilal gibi gezegen sembollerini kullanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir