Havlu Kenarı Modelleri 2017-2018

2017 havlu kenarı modelleri, evlenecek kızların çeyiz hazırlığı yaparken en çok ilgilendiği ve özendiği parçalardan biridir. Gelenek ve adetlerimize göre bir kızın çeyizi mutlaka olmalıdır. Eskiden annelerimizin,anneannelerimizin özenerek havluların kenarlarına işledikleri danteller günümüzde tekrar moda olmuştur. Çeyiz hazırlıkları dışında sevdiğimiz kişilere hediye olarak, evlenme hazırlığında ki kızlarımıza yardım için ve kendinizin kullanması için yapabilirsiniz. 2017 havlu kenarları modellerini; , , , ,,, rokoko havlu kenarları olarak sınıflandırmak mümkündür. Sizde aşağıda ki 2017 havlu kenarı modelleri hakkında bilgi sahibi olup,tarzınıza ve zevkinize uygun olanları seçerek kendinize ve sevdiklerinize hazırlayabilirsiniz.

  • Tığ işi havlu kenarları: Yapımı oldukça kolay ve zevklidir. Örgü işine yeni başlayanlar kolaylıkla yapabilirler.İsterseniz renki iplerlede süsleme yapabilirsiniz.
  • Iğne oyası havlu kenarları: Yapımı zahmetli ve ince işçilik gerektiren narin modellerdir.
  • Simli havlu kenarları: Örmesi çok kolay ve süslemesi çok eğlencelidir.
  • Boncuklu ve pullu havlu kenarları: Yapımı dikkat gerektiren bu modellerle havluların ışıl ışıl parlamasını sağlayabilirsiniz. Öncelikle boncuk seçerken küçük ve parlak olmasına dikkat etmeniz gerekir. Kum boncukları ile de yapılan boncuklu havlu kenarları oldukça şık ve gösterişli olmaktadır.Son zamanların en çok tercih edilen modeller ındadır.
  • Brezilya nakışı havlu kenarları: Yapımı oldukça zahmetli olmasına rağmen havlularınızda muazzam bir görüntü sağlamak isterseniz bu modelleri tercih edebilirsiniz.
  • Panç nakışı havlu kenarları: Son zamanlarda çok moda olan yapımını pek çok kişinin bilmediği panc nakışı artık havlu kenarınada yapılmaktadır. Yaparken dikkat edilmesi ve özenilmesi gereken bir modeldir.Yapımı için internetteki videolardan yararlanabilirsiniz. Düz kumaşlarada uygulanabilir. Yapımı oldukça basit olan panç nakışını yapmak için gereken malzemeler; özel panç iğnesi, tuhafiyeden temin edebileceğiniz kendinden desenli panç havluları,kasnak,istediğiniz renkte ipler ve ip yapıştırıcısıdır. Panç havlusu bulamazsanız düz havlulara kendinizde çizip işleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir