Ahmet Maranki – Kronik Kabızlık için Kuru İncir Kürü

Kabızlık hayatımızın değişik dönemlerinde birçok kez başımıza gelen ve bizlere zor, acılı anlamış olur yaşatabilen bir boşaltım sistemi sorunudur. Kabızlık oldukca uzun dönem devam ederse kalınca bağırsakta tahribat ve kanamalara niçin olabileceği şeklinde basur şikayetine de niçin olabilir. Hatta şöyleki bir durum var ki basur şikayetlerinin büyük bir kısmı tedavi edilmeyen kabızlık şikayetlerine dayanmaktadır.

Bitkisel tıp duayeni Prof. Dr. kabızlığa kati çözüm tedavisi sunan bitkisel kür tarifi ile bu sinir bozucu bağırsak sorununa çözüm sunuyor. Hem de incir şeklinde vatanımızda bol miktarda yetişen ve kolayca temin edebileceğimiz bir meyve ile…

Bağırsak hareketlerindeki yavaşlama yada azalmadan meydana gelen kabızlık problemi oldukca sıkıntılı hastalıklardan biridir. Çeşitli ilaçlar ve çeşitli halk ın yöntemler mevcuttur tedavisi için. Bitkisel ve naturel yöntemlerle hastalıklara tedavi şekilleri sunan Prof. Dr. Ahmet Maranki'den bir tavsiye de kabızlık sorunuyla ilgili.

5 tane kuru inciri iyice yıkandıktan sonrasında, 1 bardak suyun içine koyarak 1 gece beklemeye alın. Sabah aç karnına incirleri yedikten sonrasında üstüne de suyunu için.

Bu kür 3-4 hafta uygulandığında kabızlık için faydalıdır. İncir, mide ve bağırsak mukozasını kalıntılardan, balgamlardan temizler ve rahat çalışmalarını sağlar.
Uyarı : Ahmet Maranki Kabızlık İçin Kuru İncir Kürü‘nün şeker hastaları tarafınca uygulanması uygun değildir.

Kaynak: sagliklica

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir