Sağlıklı yaşamak için 10 yiyecek!

Dünyaca meşhur sıhhat dergilerinin birinde (Reklam olmasın), tüm insanların kesinlikle tüketmesi ihtiyaç duyulan en sıhhatli 10 yiyecek anlatıldı. Bunlar aşağıdaki gibidir;

1 – Brokoli
Bütün kanser risklerini azaltır. Mineral ve vitamin oranları aşırı yüksektir.bununla birlikte vücudu toksinlerden arındıran kimyasallara haizdir.

2 – Fasülye
Kiloyu dengeler, kan şekerini düzenler.Kolon kanseri ve yürek hastalığından korur. gündelik tavsiye edilen lif miktarı 25-38 gram.Bir fincan fasulye ise 11-17 gram lif ihtiva eder.

Ü – Süt ve süt ürünleri
Protein ve B12 vitamini deposu.

4 – Yaban mersini
Kanserden sakınan antioksidanlar ihtiva eder ve hafızayı kuvvetli kılar. Lif bakımından zengindir.

5 – Elma
Akciğer kanseri, astım ve diyabete karşı korur. Kemik güçlendiren D vitamini ihtiva eder. Yemeklerden otuz dakika ilk olarak tüketildiğinde iştahı bastırmaya destek sunar.

6 – Somon
En fazla anti-aging gıdasıdır. ihtiva ettiği Omega-üç beyni ve kalbi korur. Ruh halini dengeler ve kan şekerini düzenler.

7 – Yumurta
Doğanın en kusursuz yiyeceği olarak tanımlanıyor. Protein bakımından varlıklı fakat kalorisi düşük. Beyni korur ve göz sağlığını sağlamlaştırır.

8 – Nar
Antioksidan bakımından zengindir. Kan basıncını dengeler, damarları korur ve tümörlerin büyümesini engeller.

9 – işlemden geçirilmemiş kırmızı et
Omega-üç bakımından zengindir. Makul oranda tüketildiğinde kanserden korur. Protein ve B12 vitamini deposu.

10 – Fındık-fıstık
Haftada 5 kez tüketmek yürek krizi ve kalp hastalığı riskini yüzde 30-50 içinde azaltıyor. Her gün için 25 gramlık, badem, ceviz, fıstık, fındık kafi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir