Kredi kartı taksitlendirme nasıl yapılır

Öncelikle bu makalemde sizlere kredi kartı taksitlendirmesi hakkında birkaç bilgi vererek, taksitlendirme nedir demek istiyorum ve bu konuda birkaç bilgi vermek istiyorum. Zamanımızın seri yaşam tarzı ve tüketim alışkanlıkları bankaların ve alışveriş merkezlerinin ortak reklam çalışmalarıyla birleşmeye başlayınca kredi kartı kullanımı son yıllarda artarak devam etmektedir. Fakat kredi kartının gerek bilinçsizlik sonucu doğru kullanılmaması gerekse mecburiyetler çerçevesinde bir finansman aracı olarak kullanılması sonucu borçlar ve ödeyememe durumu ortaya çıkmaktadır. Bu durum bazı istenmeyen durumlarında ortaya çıkmasına neden olmaktadır.

Kredi kartı taksitlendirme işlemi herhangi bir alışveriş sırasında satıcı kuruluşlar ile banka ındaki özel bir anlaşma sonucunda müşteriye yaptığı alışverişi taksitlendirerek ödeme olanağını sağlamaktadır. Bu taksitlendirmenin vadesi, oluşacak eklemeli maliyetler tamamen satıcı kuruluş ve banka arasındaki anlaşmalara bağlıdır.

Kart sahibinin yaptığı harcamalardan ortaya çıkan , kullanıcılar için yüksek bir tehlike arz etmektedir. Özellikle hesap özeti borcunun tamamı ödenmemesi durumunda hesaptaki borç üzerine bankalarında belli oranlarda aylık faiz uygulamaktadırlar. Tabii bu durum yani borç üzerine eklenen faiz oranları bankadan bankaya değişse de ortalama olarak aylık faiz oranı genellikle %3.5 civarında olabilmektedir. Bankaların uyguladıkları bu faiz oranları sayesinde her ay en az tutarı ödeyen bir kredi kartı sahibi, yaptığı alışverişin yaklaşın %40' ına varan bir faiz yükü ile karşı karşıya kalmaktadır. http://www.kalitefinans.com/kredi-karti-taksitlendirme-islemi.html sitemizi ziyaret ederek sizlere sadece taksitlendirme işlemi hakkında değil daha farklı konularla da karşınıza çıkmaktayız.  Konumuza dönecek olursak oluşan bu kısır döngü kart sahibini eğer borcunu belli bir süre zarfı içerisinde yasal takip ve icra gibi çok daha büyük risklere de maruz kalınabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir