İrmik ile Yapılabilecek Lezzetler

İrmik ile Yapılabilecek Lezzetler

 

İrmik, dahil olduğu neredeyse her tarife değişik bir lezzet kazandırıyor. Kıvamında lezzetler hazırlayabilmeniz mevzusunda destek alabileceğiniz irmik ile birbirinden değişik yiyecekler ortaya çıkarabilirsiniz. Damağınızda hatırlanası hususi bir tat bırakabilecek olan irmik ile meydana getirilen tarifleri isterseniz sevdiklerinizle de paylaşabilirsiniz. Kendi damak keyfinize en uygun olan tarifleri seçerek irmikli yiyeceklerin tadına bakmaya başlayabilirsiniz.

 

Sütlü İrmik Tatlısı

 

Sütlü tatlı seviyorsanız ergonomik bir halde hazırlayabileceğiniz sütlü irmik tatlısını tercih edebilirsiniz. Derhal her evde bulunabilecek malzemeler ile hazırlanan sütlü irmik tatlısı damağınızda hoş bir tat bırakır ve şeker oranı oldukca fazla yoğun değildir. Soğuk tüketilebilmesi, çikolata sosu ve taze meyve dilimleriyle süslenebilmesi sütlü irmik tatlısını ön plana çıkaran en mühim özelliklerdendir.

 

Şerbetli İrmik Tatlısı

 

İrmik tatlısı seviyorsanız bir de şerbetli olarak deneyebilirsiniz. Bu sefer tarifinize şerbet ekleyebilir ve fırında pişirmeye alabilirsiniz. Çay saatlerinin de olmazsa olmaz bir parçası olan şerbetli irmik tatlısı kolayca hazırlayabileceğiniz irmikli lezzetlerdendir.

 

Haşhaşlı İrmik Tatlısı

 

Haşhaşlı irmik tatlısı bir öteki hususi lezzet olarak öne çıkıyor. Haşhaşlı irmik tatlısı tarifi pek oldukca değişik katmandan ve malzemenin bir araya gelmesinden oluşuyor. Hafifçe bir tatlı olarak ön plana çıkan haşhaşlı irmik tatlısı damak çatlatan hususi lezzetiyle tüketenlerin favorisi haline geliyor. İrmik ile mavi haşhaşın hususi uyumunu sunabilen bu tatlı yerken hafifçe hafifçe damağınızda çıtırdıyor. Üstündeki çırpılmış kremasıyla yeni bir boyut kazanan haşhaşlı irmik tatlısını sizler de deneyebilirsiniz.

 

Bisküvi Tabanlı İrmik Pastası

 

Tatlı yapmaktan keyif alıyor ve yeni tarifleri denemekten keyif alıyorsanız sizi şaşırtabilecek etkiye haiz bisküvi tabanlı irmik pastasını da deneyebilirsiniz. Görüntüsü ile cheesecake benzeri olan bu tatlının iç kısmı irmik ve Hindistan cevizi ile hazırlanıyor. Hafifçe olmasıyla gönülleri fetheden bisküvi tabanlı irmik pastası yiyenlerin hoşlanabileceği en hususi lezzetlerden oluyor.

 

İrmikli Ekmek Kadayıfı

 

Çay saatlerinin bir öteki vazgeçilmezi olan irmikli ekmek kadayıfı, fırın yerine tencerede pişebiliyor. İsterseniz sunum kısmında birçok farklılık deneyebileceğiniz bu tatlı her haliyle nefis bir tatlı deneyimi sunuyor. İrmik tatlısı tarifi denildiği süre akla ilk gelenler ındaki irmikli ekmek kadayıfı, irmik lezzetini deneyimlemek isteyenlerin vazgeçilmezi oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir