Amaca Göre Schengen Vizesi Alımı

Amaca Nazaran Schengen Vizesi Alımı

 

Birçok değişik amaca bağlı olarak schengen vizesi alınır. Bu durum bilhassa Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için Avrupa ülkelerini ziyaret etmek amaçlı gerçekleşmektedir. Bu açıdan buluşma zamanı ile birlikte bu zamana kadar lüzumlu evraklar ve tüm müracaat işlemleri hazır hale getirilir.

 

Doğal bunlar içinde gezinsel, aile ziyareti, eğitim ve iş şeklinde birçok değişik amaç söz mevzusudur. Hem bireysel hem de kurumsal olarak değişik Avrupa Birliği ülkeleri için ziyaret mevzusunda Schengen belgesine haiz olmak gerekir.

 

Gezinsel Gezi İçin Schengen Vizesi

 

Söz mevzusu gezinsel gezi olduğu süre ise schengen vizesi için belgeler oldukca daha azca ve kolaydır. Gene de bireysel olarak bu belgeleri ve evrakları yapmaya çalışmak noksan kalma durumunu yaratabilir. Bu da vizenin konsolosluk bünyesinde geri dönmesini ve iptal edilmesine sebep olabilir.

 

O yüzden uzman bir danışmanlık bünyesinde destek almak oldukca önemlidir. Böylece geçerli geçişlik, biyometrik fotoğraf, gelir beyanı özetleyen banka hesap dökümü, tayyare biletleri, sıhhat belgesi ve raporu şeklinde birçok evrak eksiksiz bir halde hazırlanabilir.

 

İş Amaçlı Schengen Vizesi

 

Bilhassa söz mevzusu iş amaçlı olduğu süre ise schengen vizesi oldukca daha detaylı şekilde öne çıkar. Sonuçta hem bireysel hem de kurumsal açıdan mühim bir durumdur. O yüzden bilhassa evrak mevzusunda oldukca daha çok hazırlama işlemi yapılmalıdır.

 

Kişinin çalıştığına dair belgesi, kuruma bağlılığına özetleyen belgeler ve daha birçok prosedür yer alır. Bu prosedürlerin profesyoneller tarafınca ele alınması ve buluşma geçmişine kadar eksiksiz şekilde hazırlanması gerekir. O yüzden kurumsal hizmet anlayışı doğrultusunda danışmanlık desteği için site üstünden bağlantı kurabilirsiniz.

 

Eğitim ve Aile Ziyareti İçin Schengen Vizesi

 

Eğitim mevzusunda gene belirli evraklar Schengen vizesi için öne çıkar. Burada fazladan olarak eğer şahıs 18 yaşından küçükse ailesinin imzalı izni üstünden belge dosyada yer almalıdır. Bununla beraber evvelde okudu eğitim kurumları kapsamında belge şeklinde daha birçok prosedür öne çıkar.

 

Aile ziyareti mevzusunda ise kişinin gideceği ülkedeki ailesinin ikamet ettiğine dair belgenin karşı tarafa iletilmesi gerekir. Bu ve benzeri şeklinde daha birçok prosedür için ustalaşmış danışmanlık hizmeti mevzusunda siteye bağlantı kurabilirsiniz.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir