Gebelik Belirtileri : Hamilelik için belirtiler nelerdir?

Nasıl hamile kalacağınızı mı düşünüyorsunuz? Hamilelik belirtilerinizin olduğunu mu düşünüyorsunuz? Emin olmanın tek yolu bir gebelik testi almaktır. Ancak erken vardır olasılığına işaret edebilir. İşte ne aramak için.

Tüm Kadınlar Gebeliğin Erken Belirtilerini Alıyor mu?

Her kadın farklıdır. Hamilelik deneyimi de öyledir. Her kadının bir hamilelikten diğerine aynı semptomları veya aynı semptomları olması gibi. Erken çünkü Ayrıca, gebelik belirtileri genellikle öncesi ve sırasında sağ yaşayabilirsiniz belirtileri taklit , sen hamilesin farkında olmayabilir. Aşağıda en erken bazılarının bir açıklaması gebelik semptomları . Bu semptomların hamile kalmanın başka şeylerden kaynaklanabileceğini bilmelisin. Bu nedenle bu belirtilerin farkına varmanız mutlaka hamile olduğunuz anlamına gelmez. Kesin olarak söylemenin tek yolu gebelik testidir.

Gebelikte Erken Belirtiler

Sıyırma ve kramp atma

Sonra anlayışı , döllenmiş yumurtanın rahim duvarına tutunur. – Bu gebeliğin erken belirtilerinden biri neden olabilir lekelenme kramp, bazen ve.

Yani deniyor implantasyon kanaması . Yumurtanın döllenmesinden altı ila 12 gün sonra herhangi bir yerde oluşur.

Kramplar benzeyen menstrüel kramp , bu nedenle bazı kadınlar onları ve dönemin başlangıcı için kanama hata. Kanama ve kramplar ise hafiftir.

Kanama yanı sıra, bir kadının beyaz, sütlü akıntı fark edebilirsiniz vajina . Bu kalınlaşma ile alakalı vajina hemen sonra başlar ‘ın duvarları, gebe . Astar hücrelerinin çok büyümesine vajina boşaltımına sebep olur.

Gebelik boyunca devam edebilen bu taburculuk genellikle zararsızdır ve tedavi gerektirmez. Akıntı veya yanma ve ilgili kötü bir koku varsa ancak kaşıntı hissi size bir maya ya da olup olmadığını kontrol edebilirsiniz böylece, doktorunuza söyleyin bakteriyel enfeksiyon.

Göğüs Değişiklikleri

Meme değişiklikleri Gebeliğin başka çok erken göstergesidir. Bir kadının hormon düzeyleri hızla sonra değişmeye gebe . Çünkü değişim, onun göğüsleri bir veya iki hafta sonra sızlama boğaz, şiş haline gelebilir. Ya da daha ağır veya dolgun hissedebilir veya dokunduruncaya kadar yumuşak hissedebilirler. Meme başı çevresindeki bölge, areola olarak adlandırılır; bu da koyulaşabilir.

Diğer şeyler meme değişikliklerine neden olabilir. Ancak değişiklikler hamilelikte erken bir belirti ise yeni hormon seviyelerine alışmanın birkaç hafta süreceğini unutmayın. Ama olduğunda, göğüs ağrısı yukarı kolaylaştırmak gerekir.

Yorgunluk

Çok yorgun hissetmek hamilelikte normaldir, erken başlayarak. Bir kadın, gebe kaldıktan bir hafta sonra alışılmadık derecede yorucu hissetmeye başlayabilir. Niye ya? Genellikle denilen bir hormon yüksek düzeyde alakalı progesteron gibi düşük seviyelerde olarak – diğer şeyler olmasına rağmen, kan şekeri, düşük kan basıncı , ve bir artırmak kan üretimi – tüm katkıda bulunabilir. Eğer yorgunluk gebelikle ilgili olduğunu, bu dinlenme bol olsun önemlidir. Açısından zengin gıdalar yemek protein ve demir bunu ofset yardımcı olabilir.

Bulantı (Sabah Bulantısı)

Sabah bulantıları gebeliğin ünlü belirtisidir. Ancak her hamile kadın almıyor. Kesin nedeni sabah bulantısı bilinen ancak hamilelik hormonları olasılıkla bu belirti katkıda değildir. Bulantı gebelik sırasında sabah en yaygın günün herhangi bir saatinde meydana ama olabilir.

Ayrıca, bazı kadınlar hamile olduğunda bazı gıdaları istemekte ya da dayanamamaktadır. Bu hormonal değişikliklerle de ilgilidir. Etkisi çok güçlü olabilir bir sevdiğiniz yemek bir hamile kadının açabilirsiniz eskiden ne bile düşünce o mide. O mümkün bulantı , istek ve gıda Tiksinme tüm hamilelik sürebilir. Neyse ki, semptomlar birçok kadın için gebeliğin yaklaşık 13. veya 14. haftalarında azalır. Bu arada, siz ve böylece sağlıklı bir diyet yemek emin olun gelişmekte olan bebek temel almak besinleri . Bunun için doktorunuzla görüşebilirsiniz ve bir gebelik testi almak için en kadınları ister one – – gebeliğin en belirgin erken belirti olduğunu cevapsız dönem . Fakat tüm cevapsız veya gecikmiş dönemler hamilelikten kaynaklanmaz.

Ayrıca, kadınların bazı yaşayabilirsiniz hamilelik sırasında kanama . Hamiliyseniz, doktorunuza kanamayla ne gerek duyması gerektiğini sorun. Örneğin, ne zaman kanamalar normaldir ve ne zaman bir acil durum işaretidir?

Gebelik dışında bir dönem eksikliği için nedenler vardır. o kazandığınız ya da çok fazla kayıp olabilir kilo . Hormonal problemler, yorgunluk , stres ya da diğer olasılıkları vardır. Onlar alarak durdurmak Bazı kadınlar dönemini özledim doğum kontrol hapları . Fakat eğer bir süre geç olmuşsa ve hamilelik ihtimali varsa, gebelik testi yapmak isteyebilirsiniz.

Gebelikte Diğer Erken Belirtiler

Gebelik, hormonal dengesinizde değişiklikler getirir. Ve bu diğer belirtilere neden olabilir:

  1. Sık idrara çıkma: Birçok kadın için bu, gebe kaldıktan sonra altıncı veya sekizinci haftada başlar. Bu neden olabilir rağmen idrar yolu enfeksiyonu , diyabet veya overusing diüretikler hamile iseniz, bunun nedeni hormon seviyeleri büyük olasılıkla bu.
  2. Kabızlık: Gebelik sırasında, hormon yüksek düzeyde progesteron yapabilirsiniz Kabız . Progesteron gıda, içinden daha yavaş geçmesine neden olur Bağırsaklar . Sorunu hafifletmek için, su, bol miktarda egzersiz ve yüksek lifli besinler bol yiyin.
  3. Ruh hali: Bunlar özellikle sırasında sık görülür birinci trimesterde . Bunlar aynı zamanda hormonlardaki değişikliklerle ilgilidir.
  4. Baş ağrısı ve sırt ağrısı: Birçok hamile kadın sık sık hafif rapor baş ağrısı , ve diğerleri kronik deneyim sırt ağrısı .
  5. Baş dönmesi ve bayılma: Bu dilate ile ilişkili olabilir kan damarları, alt tansiyon ve düşük kan şekeri .

Hamile bir kadın bu semptomların hepsine sahip olabilir veya belki yalnızca bir veya ikisine sahip olabilir. Bu semptomlardan herhangi birisi rahatsızlık verici olursa, onları dengelemek için bir plan yapabilmek için doktorunuzla konuşun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir