Ev Dekorasyonunda Banyonun Önemi: Banyo Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

Ev Dekorasyonunda Banyonun Önemi: Banyo Dekorasyonu Iyi mi Olmalıdır?

 

Banyolar evlerin en hususi bölgeleri ındadır. Bu bölgelerin doğru şekilde dekore edilebilmesi için küçük detayların dahi göz önünde bulundurulması gerekir. Banyonuzda kusursuzluğu elde etmek istiyorsanız bu işe planlama yaparak başlamalısınız.

 

Banyo Tasarımındaki Temel Noktalar

 

Banyo tasarımı yapacağınız süre geri dönüşü olmayan, yüksek maliyeti de bununla beraber getiren eşyalardan ve dekoratif parçalardan uzak durmalısınız. Bu süreçte ne istediğinizi tam olarak bilmeniz ve alan ölçülerine uygun olarak hareket etmeniz avantajlı duruma geçebilmenizi sağlar.

 

Banyo Dekorasyonunda Hangi Renkler Mühim?

 

Banyo dekorasyonunda renk seçiminizi yaparken alan genişliği de mühim olabilir. Klasik banyo renklerinin dışına çıkmak istiyorsanız geniş bir renk paletinden yararlanabilirsiniz. Beyaz şeklinde klasik renkler yerine siyah ve gri şeklinde çağıl dekorasyonda öne çıkan renkleri de tercih edebilirsiniz. Siyah ve beyazı bir arada kullanarak hem ferah hem de çağıl dekoratif stiller oluşturabilirsiniz. Renk tercihinizi yaparken banyonuzda kullandığınız mobilyalara ve aksesuarlara da dikkat etmelisiniz.

 

Banyo Dekorasyonunda Aydınlatma Iyi mi Olmalı?

 

Banyolardaki aydınlatma tıpkı öteki odalarda olduğu şeklinde son aşama önemlidir. İyi planlanan aydınlatma uygulamaları yardımıyla hoş bir banyo tasarımı ortaya çıkarabilirsiniz. Aydınlatmanın yanlış yapılması yada aceleye getirilmesi kusursuz banyoların dahi basık ve hatalı görünmesine sebep olabilir. Küçücük aydınlatma hileleri yardımıyla mekanlarınızı olduğundan daha geniş ve ferah izah edebilirsiniz. Banyoda tavan aydınlatması tercih edebilir yada spot lambalarla çağıl dokunuşlar elde edebilirsiniz. Spot lambalarınızı aynaların üst bölümlerine yerleştirdiğiniz süre işlevsel bir ortam ortaya çıkarabilirsiniz.

 

Banyolardaki klasik ve çağıl tasarım tasarımları tamamen kişilerin gereksinimlerine bağlıdır. Fakat alan genişliği de bu aşamada belirleyici unsurlar arasındadır. İki stilinin de kendine bakılırsa görsel bir estetiği vardır. Eğer oldukça fazla eşyadan hoşlanmıyorsanız ve aksesuar kullanımı sizin için oldukça büyük bir ehemmiyet taşımıyorsa çağıl tasarımı tercih edebilirsiniz. Seçeceğiniz mobilyalar ve aksesuarlar içinde renk geçişlerini tamamlayabilmek için zıt renklerin uyumluluğunu da kullanabilirsiniz. Siyah ve beyaz şeklinde birbirini tamamlayabilecek renkleri bir arada harmanlayarak birbirinden ilgi çekici banyo modelleri oluşturabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir