Dolgu Topuk Ayakkabının Avantajları

Topuklu ayakkabı hanımefendiler için adeta bir tutkudur. O şekilde ki iş hayatında olmasıyla birlikte günlük hayatta da bazı hanımefendiler topuklu ayakkabı giymeyi tercih ediyor. Sadece hepinizin de bilmiş olduğu şeklinde topuklu ayakkabılar, ayak, bacak ve eklemlerde ağrıya sebep oluyor. Topuklu ayakkabının niçin olduğu ağrıyı gidermenin en etkili yolu ise tercih etmek.

Nedir, Kullanışlı mıdır?

Dolgun topuk ayakkabı, ince topuklu ayakkabılara gore daha rahat bir ayakkabı modelidir. Ayağa fazla yük binmesini engellediği için ince topuklu stiletto ayakkabılara gore daha azca ağrıya niçin olur. Bu yüzden son yıllarda hanımefendilerin en fazlaca tercih etmiş olduğu modeller içinde yer alır. Topuk kısmı dengeli olduğundan stilettolara gore dolgu topukla adım atması daha kolaydır. Eteklerle, elbiselerle, şortlarla ve pantolonlarla kombinlenebilir.

Her renkte dolgu topuklu ayakkabı bulmak mümkündür. , yeşil, siyah, beyaz, çiçekli, taşlı dolgu topuk ayakkabılar değişik giysilerle kombin yapmak için ideal bir seçimdir. Bilhassa yazın şık ve heybetli topuklu ile göz alıcı kombinler hazırlamak mümkündür.

Ayakkabı bayanlar için bir tutkudur. Şıklığının yanı sıra rahatlığı da tercih sebebi olan ayakkabılar değişen modelleriyle bayanların beğenisine sunuluyor. Son zamanlarda en fazlaca talep gören ayakkabı modelleri içinde dolgu topuk ayakkabı modelleri yer ediniyor. Kış aylarında bot ve çizmelerde yazları ayakkabılarda kullanılan dolgu topuk modeli pek fazlaca bayanın en sevilmiş olduğu modeller içinde yer ediniyor.

Ayakkabı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli

Ayakkabı seçerken şıklığının yanı sıra rahatlığına dikkat etmek gereklidir. Ayak sağlığı tüm bedenin sağlığı açısından fazlaca önemlidir. Gün boyu ayakkabı içinde olan ayakların konforu, sağlığını direkt olarak etkiliyor. Ayakkabı satın almadan ilkin giyerek rahatlığını denetlemek gerekir.

Dolgu topuk ayakkabı modelleri topuklarının yüksekliği ile korkutsa da bir tek topuğu değil tabanı topyekün yüksek olduğundan oldukça rahat ayakkabılardır.

Dolgu Topuk Ayakkabı Kombinleri

Dolgu topuk ayakkabılar bilhassa İspanyol paça pantolonlarla oldukça şık kombinler yaratıyor. Yazları açık dolgu topuk ayakkabılar elbise ve eteklerle fazlaca şık duruyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir