Btk mobil hat sorgulama

Btk kısaca informasyon teknolojileri kurumu üstünden adınıza kayıtlı mobil hatları cep telefonu hatlarını sorgulamadır.Data teknolojileri kurumundan mobil hat sorgulaması yaparak ister faturalı olsun isterse ön ödemeli hat olsun hepsini görebileceksiniz.

Btk mobil ne işinize yarar; informasyon teknolojileri kurumundan mobil hat sorgulaması yaparak sizden habersiz adınıza açılmış hat olup olmadığını denetim edebilir ve hangi şebekeye bağlı ise oradan iptal ettirebilirsiniz.Bu sayede ilerleyen dönemlerde sürpriz bir cep telefonu faturası karşınıza çıkmaz. Dahada önemlisi kanunlara ayrıkı davranış yapılmışsa ve bu suçta sizin adınıza kayıtlı cep telefonu hattı kullanılmışsa birinci şüpheli siz oluyorsunuz.Bu şeklinde fena durumlarla karşılaşmamak için btk mobil hat sorgulaması ne olursa olsun yapmalısınız ve tanımadığınız numara ile karşılaşırsanız ne olursa olsun kapattırmalı ve savcılığa kabahat duyurusunda bulunmalısınız.

Btk mobil hat sorgulamayı ister e devlet üstünden ,istersenizde informasyon teknolojleri kurumunun kendi web sitesi üstünden yapabilirsiniz.E devlet üstünden yapacaksanız ne olursa olsun kimlik doğrulamsı yapmalısınız kısaca ile giriş yapmalısınız.

Sorgulama için tıklayın;

https://www.turkiye.gov.tr/mobil-hat-sorgulama

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir