Banyo Dekorasyonunda Dikkat Etmeniz Gereken 5 Püf Nokta!

Banyolar evlerde konfordan ziyade şıklığın arandığı alanlardır. Banyonuzda görkemli bir emek vermesi yaparak şık ve etkisi altına alan bir görünüm elde edebilirsiniz. Peki, dekorasyon emek vermesi yaparken nelere dikkat etmeniz gerekiyor? İşte yanıtlar!

  • Ilkin Planlama Yapmalısınız! 

Banyonuzu dekore etmeden ilkin bir planlama yapmanız icap ettiğini ihmal etmeyin. Bu planlama çerçevesinde ölçü bilgilerine de haiz olmanız gerekiyor. Banyo dolabından aynaya, klozetten küvet ya da duş alanı yerleşimine kadar tüm bilgileri planlamalı ve hangi ölçülerde olması icap ettiğini de oldukça iyi belirlemelisiniz. 

  • Dekorasyon Tarzını Belirleyin!

Banyonuzda iyi mi bir havanın hakim olmasını istediğinizi de öncesinden belirlemeniz gerekiyor. Klasik, çağıl ya da bohem benzer biçimde değişik stillerde dizayn edilmiş olan banyo görünümlerini gözden geçirin. Bu sayede iyi mi bir banyo istediğiniz mevzusunda kararınızı da netleştirmiş olmuş olursunuz. Dekorasyonda hakim olacak genel seçimi belirlemeniz durumunda eşya seçiminizi de oldukça daha doğru ürünler ından yapabilirsiniz.

  • Renkleri Seçin! 

Normal olarak evinizin tüm alanları benzer biçimde banyoda da hangi renklerin kullanıldığı, ne kadar şık bir ortam elde etmek istediğinize bağlı olarak değişmiş olur. Netice olarak renk seçiminin de titizlikle yapılması gerekiyor. Banyolarda oldukça fazla koyu renklerin hakim olması pek önerilmez. Çoğu zaman açık renkler kullanılır ve bu sayede daha ferah bir ortam elde edilir. Sadece yalnız açık renkleri kullanmak da doğru değil. Araya ne olursa olsun daha koyu tonlarda renkler de eklemelisiniz. Seramik ve banyo dolabı seçiminizi bu yönde yapmanızda yarar var. 

  • Lavabo Ve Klozet Seçiminde Kaliteye Odaklanın! 

Banyonun en oldukça kullanılan alanları klozet ve banyo lavabosudur. Bu ürünleri seçerken kaliteden ve şıklıktan asla taviz vermemeniz gerekiyor. Ek olarak klozet kapakları benzer biçimde ürünleri de kaliteli ve çağıl görünen modeller arasından yapmalısınız. VitrA web sitesinde bu ürünleri kolaylıkla inceleyebilirsiniz. Model seçeneği fazla ve fiyatlar da uygun olduğundan gönül rahatlığı ile seçim yapabilirsiniz. 

  • Işık Seçimini Ihmal etmeyin! 

Banyoda iyi mi bir aydınlatma kullanacağınızı da ihmal etmeyin. Olabildiğince loş bir ortam yerine daha net bir aydınlatma sunan modellere yönelmenizde yarar var. Sadece aşırı düzeyde ışık kullanılması da önerilmiyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir