Samsung smart LCD TV avantajları özellikleri

Yeni bir televizyon alınması icap ettiğinde, nasıl bir TV olması gerektiği konusunun neredeyse ”Tez” yazmak kadar kapsamlı araştırma gerektiren bir mecra olması kafanızı karıştırabilir. LED, Plazma, Akıllı TV, gibi çeşitler ında LCD size cazip geliyor ve hakkında pek bir şey bilmiyorsanız, yazımızın devamına bir göz gezdirin efendim.

LCD TV Almak için Sebepler

Liquid Crystal Display açılımıyla ifade edilen, sıvı kristal bir organik yapıya sahip olan lcd tv ince tasarımlarından dolayı, hem yer kazancı sağlar, hem de çok hafif olduklarından istenilen alana taşıması kolaydır. Çözünürlük derecesine göre, parlak ve yüksek çözünürlükte görüntü verirler. Titreşim ve radyasyon yapmaz. Yüksek çözünürlükteki LCD televizyonlarda görüntünün ekrandaki (piksel) nokta aralıklarını göremezsiniz. Uzaktan, yakından aynı görüntü kalitesini fark edebilirsiniz.

göz sağlığı açısından da avantajlıdır. Gözü yormaz, daha keskin ve net bir görüntü sunarlar. Yaklaşık olarak 100 bin saatlik ömür biçilen LCD TV'ler günde 4-5 saat kullanıldığında ortalama ömrü 30-35 yıl kadar uzun olabilir. Farklı ebat ve kalitedeki LCD TV seçenekleri için  adresine bakabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir