LoL’e giremiyorum – 5 Haziran 2017 Sorunu

League of Legends 5 Haziran 2017 pazartesi günü genel bir sorunla karşı karşıya. Kullanıcılar oyuna giremiyor, client ekranından giriş yapamıyor. Genel bir problem olduğunu söyleyen riot, sorunun ne zaman giderileceğine dair en ufak bilgi vermemiş vaziyette.

intodns üzerinden riotgames sunucularını taradığmıda bazı sorgularda DNS hataları aldığımı gördüm. Robtex üzerinden yaptığım sorgularda ise bazı riotgames IP’lerine erişilemediği gerçeğiyle karşılaştım. Bir Türkiye’de bulunan linux sunucu üzerinden yaptığım ping sorguların hepsinden yanıt aldım fakat kendi bilgisayarımdan yaptığım pinglemelerde ise kısmen hata aldım.

Sanırım bir DNS yada IP problemi bulunuyor. İkinci bir ihtimal ise, riotgames’e ait olan IP’lerin Türkiye sunucularında kullandığı kısmında oluşabilecek problemlerdir.

Bu sorunun size has bir sorun olup olmadığını öğrenebilmek için Hextech Repair Tool’uyla bilgisayarınızda test yapabilirsiniz. Hextech sorun gidericiyi indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Özetle: “Oturum açma sırasına bağlanılamadı. Buradan hizmet durumunu kontrol et; eğer sorun görünmüyorsa buradaki kılavuzdan faydalan.” şeklinde bir hata varsa, bu geçici bir problemdir ve sizden kaynaklı olmayan durumdur. Oyunu silip tekrar kurmaya çalışarak boşa zaman kaybetmeyin 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir