Sağlıklı yaşamak için 10 yiyecek!

Sağlık 11 Kas 2015 126 Okunma

Dünyaca meşhur sıhhat dergilerinin birinde (Reklam olmasın), tüm insanların kesinlikle tüketmesi ihtiyaç duyulan en sıhhatli 10 yiyecek anlatıldı. Bunlar aşağıdaki gibidir;

1 – Brokoli
Bütün kanser risklerini azaltır. Mineral ve vitamin oranları aşırı yüksektir.bununla birlikte vücudu toksinlerden arındıran kimyasallara haizdir.

2 – Fasülye
Kiloyu dengeler, kan şekerini düzenler.Kolon kanseri ve yürek hastalığından korur. gündelik tavsiye edilen lif miktarı 25-38 gram.Bir fincan fasulye ise 11-17 gram lif ihtiva eder.

Ü – Süt ve süt ürünleri
Protein ve B12 vitamini deposu.

4 – Yaban mersini
Kanserden sakınan antioksidanlar ihtiva eder ve hafızayı kuvvetli kılar. Lif bakımından zengindir.

5 – Elma
Akciğer kanseri, astım ve diyabete karşı korur. Kemik güçlendiren D vitamini ihtiva eder. Yemeklerden otuz dakika ilk olarak tüketildiğinde iştahı bastırmaya destek sunar.

6 – Somon
En fazla anti-aging gıdasıdır. ihtiva ettiği Omega-üç beyni ve kalbi korur. Ruh halini dengeler ve kan şekerini düzenler.

7 – Yumurta
Doğanın en kusursuz yiyeceği olarak tanımlanıyor. Protein bakımından varlıklı fakat kalorisi düşük. Beyni korur ve göz sağlığını sağlamlaştırır.

8 – Nar
Antioksidan bakımından zengindir. Kan basıncını dengeler, damarları korur ve tümörlerin büyümesini engeller.

9 – işlemden geçirilmemiş kırmızı et
Omega-üç bakımından zengindir. Makul oranda tüketildiğinde kanserden korur. Protein ve B12 vitamini deposu.

10 – Fındık-fıstık
Haftada 5 kez tüketmek yürek krizi ve kalp hastalığı riskini yüzde 30-50 içinde azaltıyor. Her gün için 25 gramlık, badem, ceviz, fıstık, fındık kafi.

en-saglikli-10-yiyecek[1]

Yorumlar


Sen de Yorumla!